­č窭čç░ ­čĄŁ ­čçĘ­čç┐ POLICAJN├ü SPOLUPR├üCA SLOVENSKA A ─îESKEJ REPUBLIKY JE NA─ÄALEJ NAD┼áTANDARDN├ü ┼át├ítny tajomn├şk Ministerstva vn├║tra SR Vende…

­č窭čç░ ­čĄŁ ­čçĘ­čç┐ POLICAJN├ü SPOLUPR├üCA SLOVENSKA A ─îESKEJ REPUBLIKY JE NA─ÄALEJ NAD┼áTANDARDN├ü

┼át├ítny tajomn├şk Ministerstva vn├║tra SR Vendel├şn Leitner v stredu 10. novembra rokoval v Prahe so ┼ít├ítnym tajomn├şkom ministerstva vn├║tra ─îeskej republiky Ji┼Ö├şm Nov├í─Źkom. S├║─Źas┼ąou slovenskej deleg├ície bol aj do─Źasne poveren├Ż prezident Policajn├ęho zboru ┼átefan Hamran.

Hlavn├Żmi t├ęmami boli:
Ô×í aktu├ílna migra─Źn├í a bezpe─Źnostn├í situ├ícia v regi├│ne strednej Eur├│py,
Ô×í nov├í zmluva o policajnej spolupr├íci,
Ô×í hybridn├ę hrozby, umel├í inteligencia, vybudovanie rezortn├Żch CSIRT pracov├şsk a kybernetick├í bezpe─Źnos┼ą.

­čĹ« Slovensk├í i ─Źesk├í strana sa zhodli na d├┤le┼żitosti vz├íjomnej spolupr├íce. Z├íkladn├Ż pr├ívny r├ímec bilater├ílnej spolupr├íce v policajnej oblasti predstavuje v s├║─Źasnosti Zmluva medzi SR a ─îR o spolupr├íci v boji proti trestnej ─Źinnosti, pri ochrane verejn├ęho poriadku a pri ochrane ┼ít├ítnej hranice. Zmluva si vy┼żaduje moderniz├íciu, na ktorej sa aktu├ílne pracuje.

­čĺČ ÔÇ×Policajn├║ spolupr├ícu Slovenska s na┼íimi ─Źesk├Żmi susedmi hodnot├şm ako nad┼ítandardn├║ a vysoko profesion├ílnu. Spolupr├íca prebieha na viacer├Żch ├║rovniach a zriaden├Żch bolo i nieko─żko spolo─Źn├Żch vy┼íetrovac├şch t├şmov na vy┼íetrovanie trestnej ─Źinnosti v r├┤znych oblastiach,ÔÇť zd├┤raznil na rokovan├ş ┼ít├ítny tajomn├şk MV SR.

­čĺČ ÔÇ×─îesk├í republika si ┼żel├í, aby spolupr├íca so Slovenskom na tejto ├║rovni pokra─Źovala, a urob├şme preto maximum,ÔÇť ubezpe─Źil slovensk├║ stranu ┼í├ęf ─Źesk├ęho policajn├ęho zboru J├ín ┼ávejdar, s ktor├Żm policajn├Ż prezident ┼átefan Hamran diskutoval aj o aktu├ílnej situ├ícii v krajine v s├║vislosti s pand├ęmiou koronav├şrusu.

─îesk├║ stranu zauj├şmali sk├║senosti Slovenska v boji proti hybridn├Żm hrozb├ím. Ide o nov├Ż fenom├ęn, ktor├ęmu sa ─îR rovnako ako SR chce intenz├şvnej┼íie venova┼ą. Slovensk├í republika pl├ínuje do konca roka predlo┼żi┼ą na rokovanie vl├ídy Koncepciu bezpe─Źnostn├ęho syst├ęmu SR.

­čÖĆ ┼át├ítny tajomn├şk Vendel├şn Leitner po─Ćakoval ─Źesk├Żm kolegom za ve─żmi r├Żchlu a operat├şvnu pomoc pri realizovan├ş bezpe─Źnostn├Żch opatren├ş po─Źas septembrovej n├ív┼ítevy p├ípe┼ża Franti┼íka, ako aj za poskytnutie pr├şslu┼ín├şkov ─Źeskej pol├şcie (pot├ípa─Źov) v okt├│brovej p├ítracej akcii po nezvestnej osobe v obci ─îierna Voda.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Nap├ş┼íte n├ím v pr├şpade preklepu alebo chyby v ─Źl├ínku. ─Äakujeme

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *