21 NÁVRHOV SaS PRE LEPŠIE MANAŽOVANIE PANDÉMIE 💚✌️ Od rána rokuje konzílium odborníkov o zmenách v Covid automate, ale aj o tom…

21 NÁVRHOV SaS PRE LEPŠIE MANAŽOVANIE PANDÉMIE 💚✌️

Od rána rokuje konzílium odborníkov o zmenách v Covid automate, ale aj o tom, aké opatrenia by mala prijať vláda pre lepšie manažovanie pandémie a väčšiu motiváciu sa dať očkovať. Už minulý týždeň naša poslankyňa Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo verejne prezentovala naše návrhy ohľadom čiernych okresov, kde by vo všetkých podnikoch mohol očkovaný personál mať otvorené pre očkovaných zákazníkov. Teraz sme navrhli ďalších 20 opatrení, ktoré by podľa nás pomohli. Veríme, že si konzílium osvojí čo najviac z nich 👇

1. Povoliť prevádzkam s očkovaným personálom obsluhu očkovaných zákazníkov. Pri prvom prerušení okamžite stop pre prevádzku.

2. Motivovať sumou (napr. 50) eur za každého lekára, obec alebo očkovacie centrum.

3. Zlepšiť kontroly policajtmi a viac medializovať aktivity smerujúce k ochrane verejného zdravia.

4. Umožniť zamestnávateľom zisťovať, či sú ich zamestnanci očkovaní, aby mohli deliť smeny medzi očkovaných s očkovanými a naopak.

5. Pozitívnym testom detí do 18 rokov dať v Covid Automate nižšiu váhu (1/10 alebo žiadnu), aby sme mali reálnejší prehľad o šírení vírusu v okresoch.

6. Konečne začať zverejňovať štatistiky očkovaní / neočkovaní aj o pacientoch na umelej pľúcnej ventilácii a úmrtiach.

7. V čiernych okresoch žiadať AG test, očkovanie alebo potvrdenie o protilátkach aj v práci, MHD a v ďalších uzavretých priestoroch.

8. Platnosť testu stanoviť na 24 hodín.

9. Poskytnúť očkovaným bezplatné AG testy v prípade návštevy lekára.

10. Zrušiť akékoľvek preplácanie AG testov pre neočkovaných okrem vybraných dôvodov (príznaky, úzky kontakt, detský tábor, …).

11. Preplácanie PCR testov stanoviť len pre vybrané dôvody (príznaky, úzky kontakt, detský tábor,…).

12. Okamžite dať možnosť tretej dávky pre DSS, ZSS a dôchodcov. Tretia booster dávka podľa štúdií funguje už 24 hodín od podania.

13. Otvoriť očkovanie treťou dávkou v čakárni, aby sa mohli otvoriť očkovacie centrá s väčšími kapacitami (Automaticky podľa veku, najstarší dopredu).

14. Urobiť dohodu s televíziami a denne informovať, kde sa dá zaočkovať a koľko je úmrtí v rozdelení medzi očkovaných a neočkovaných.

15. Denne vysielať odborné diskusie na RTVS o očkovaní, kde zaznejú aj odpovede odborníkov na hoaxy (ideálne v nemocničnom prostredí a s ľuďmi z prvej línie).

16. Exemplárne sa vysporiadať s verejnými osobami, ktoré odmietajú rúška a opatrenia (napr. kotlebovci v pléne NR SR).

17. Definovať ako trestný čin možné zámerné šírenie nákazlivej choroby počas pandémie.

18. Benefitovať poisťovne za zaočkovaných poistencov.

19. Edukovať a motivovať praktických lekárov.

20. Zrušiť špeciálne platenú PN neočkovaným v karanténe a viesť diskusiu, či im neznížiť aj PNku, ak dostanú covid.

21. Uznávať pozitívny protilátkový test s dostatkom neutralizačných protilátok na úrovni očkovania 3 mesiace od vykonania testu.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *