CHCEME, ABY ĽUDIA NEPRIŠLI O STRECHU NAD HLAVOU Najlepšia pomoc, akú môžeme bezdomovcom dať, je nedopustiť aby sa bezdomovcami …

CHCEME, ABY ĽUDIA NEPRIŠLI O STRECHU NAD HLAVOU

Najlepšia pomoc, akú môžeme bezdomovcom dať, je nedopustiť aby sa bezdomovcami stali. Mnohé kroky sme už spravili, aktuálne sme v priemere o polovicu znížili sumu peňazí, ktorú môžu zobrať exekútori. Ľuďom ostane viac peňazí a nezodpovedné nebankovky ich nepripravia o bývanie. Na úradoch práce zavádzame dlhové poradne, ktoré budú riešiť prevenciu vzniku nadmerného zadlženia a pomoc v prípade, ak už nadmerné zadlženie vzniklo.

Niektoré kroky pripravujeme, ako nájomné bývanie za dostupné ceny. Zároveň podporujeme vznik platformy, aby ľudia po prepustení z nemocnice, opatrovateľského zariadenia, alebo väzenia neodchádzali bez ponuky vhodného ubytovania.

Mnoho bezdomovcov už aj máme. Presnejšie čísla spoznáme v roku 2022, kedy sa ich počty dozvieme z výsledkov sčítania ľudu. Ale už dnes podávame tejto skupine ľudí pomocnú ruku. Či už v rámci sociálnych služieb krízovej intervencie, ktoré majú prispieť k prevencii vzniku bezdomovectva a jeho prehlbovaniu napr. prostredníctvom terénnej sociálnej práce, tak aj následné poskytnutie pomoci napr. v útulku, nocľahárni alebo nízkoprahovom dennom centre. Zároveň podporujeme ďalšie programy priamo v teréne, ktoré s nimi pracujú. Rovnako sme zvýšili príspevok pre zariadenia na krízovú intervenciu, teda aj pre ľudí bez domova zo 150 EUR na 250 EUR mesačne.

Najlepšie je, ak sa ľudia bezdomovcami vôbec nestanú. Pracujeme na tom, aby sa to pre Slovensko stalo realitou.

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *