MYSLÍM NA VYČERPANÝ PERSONÁL V NEMOCNICIACH A PODPORUJEM VÝZVU ZDRAVOTNÍKOV 🏥 Miriam Šuteková Na včerašom stretnutí s riaditeľ…

MYSLÍM NA VYČERPANÝ PERSONÁL V NEMOCNICIACH A PODPORUJEM VÝZVU ZDRAVOTNÍKOV 🏥

Miriam Šuteková
Na včerašom stretnutí s riaditeľom žilinskej nemocnice som vnímala jeho únavu. Počas víkendu sa situácia natoľko zhoršila, že museli voziť pacientov do iných nemocníc.

Novootvorené covidové pavilóny v Žiline už nestačia. Lôžka, kde ešte pred pár týždňami ležali pacienti s inými ochoreniami, obsadzujú teraz pacienti s covidom.

Kritický stav dnes hlásia ale už aj nemocnice v správe žilinskej župy, ktoré sú k Žiline najbližšie.

1300 lekárov, sestier, farmaceutov, fyzioterapeutov prosí a zároveň vyzýva verejnosť k očkovaniu prozi covidu. 80% nakazených v nemocniciach sú totiž nezaočkovaní.

Zarmútil ma aj prípad mladého človeka s ročníkom narodenia 1983. Zomrel v Žiline na covid koncom minulého týždňa. Toto sú holé fakty.
Rovnako ako aj to, že v žilinskej nemocnic majú na ventilátoroch okrem jedného očkovaného iba neočkovaných i to, že vedenie nemocnice je nútené reprofilizovať ďalšie oddelenia, všetko na úkor pacientov s inými vážnymi ochoreniami. O vyčerpanom personály ani nehovorím.

Preto sa pridávam k výzve zdravotníkov a prosím všetkých, ktorí stále váhajú s očkovaním!

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *