OBRANNÁ ZMLUVA S USA POTVRDZUJE NAŠE MIESTO V EUROATLANTICKOM BEZPEČNOSNOM PRIESTORE. ZLÁ KOMUNIKÁCIA VLÁDY ALE OTVORILA ZBYTOČN…

OBRANNÁ ZMLUVA S USA POTVRDZUJE NAŠE MIESTO V EUROATLANTICKOM BEZPEČNOSNOM PRIESTORE. ZLÁ KOMUNIKÁCIA VLÁDY ALE OTVORILA ZBYTOČNÝ PRIESTOR PRE POPULISTOV

Strana SPOLU jednoznačne podporuje podpis obrannej zmluvy medzi SR a USA aj naše zahranično-politické a bezpečnostné ukotvenie v Európskej únii a NATO. Sme presvedčení, že je v strategickom záujme Slovenska prehlbovať spoluprácu s našimi spojencami v rámci našej individuálnej i kolektívnej obrany.

Škoda len, že sa zasa zopakoval klasický scenár tejto vládnej koalície – dôležitá téma, zásadné rozhodnutie s významným dopadom na občanov a celý štát, ale podcenená komunikácia a proces schvaľovania. Sú to zbytočné náboje pre populistov a tých, čo by chceli odniesť Slovensko naspäť do sféry vplyvu Ruska. Ide o zásadný dokument s významným dopadom na obranu a bezpečnosť Slovenskej republiky, očakávali by sme preto lepšie zvládnutú informačnú a vysvetľovaciu kampaň, skutočný priestor pre verejnú diskusiu, štandardný pripomienkovací proces mimo obdobia sviatkov a dovoleniek.

Odmietame extrémistov a populistov, ktorí šíria hystériu proti našim spojencom. Odmietame šírenie klamstiev, hoaxov, konšpirácií a ad hominem útokov na zástancov zmluvy. Ale rovnako odmietame arogantné správanie niektorých predstaviteľov vládnej koalície, ktorí namiesto toho, aby poctivo vysvetľovali nejasnosti a argumentačne rozptyľovali obavy verbálne útočia a znevažujú svojich odporcov.

My v SPOLU veríme, že základom efektívnej obrany Slovenska sú aktívni a odhodlaní občania, ktorí rozumejú a podporujú oficiálnu zahranično-politickú a bezpečnostnú politiku štátu. Zmluvu už posúdila Legislatívna rada Vlády SR, ako aj Bezpečnostná rada SR. Dnes o zmluve rozhodla vláda. Po podpise s USA bude ešte nasledovať rokovanie o zmluve v parlamente. No a nakoniec bude zmluva na stole u pani prezidentky. Sme teda stále v procese. Využime tento čas na poctivú argumentáciu a na dôkladné vysvetlenie prínosov tejto zmluvy pre bezpečnostné záruky pre občanov SR.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *