Photos from Mesto Topoľčany’s post

♻️ ZVEĽAĎUJEME MESTSKÉ BYTOVÉ DOMY♻️

Povinnosťou každého vlastníka je starať sa o svoj majetok, zveľaďovať ho a zachovávať. Okrem zelene, komunikácií a mnohých nehnuteľností patria do majetku mesta aj bytové domy. Mnohé z nich už veľa pamätajú a aj tie mladšie, postavené s podporou ŠFRB, kde ešte stále spláca mesto úver, už potrebujú ruky remeselníkov.
Starostlivosti o bytové domy chýbala koncepcia i plán opráv. Aj to postupne naprávame. A nielen rečami. Od začiatku roka maľujeme spoločné priestory bytových domov na Juhu, pokračovať budeme na Mexiku. Naplánovaná je výmena vchodových dverí na 31 vchodoch. Momentálne prebieha elektronická súťaž na ich dodávateľa. V lete plánujeme vymeniť 3 najhoršie strechy na bytových domoch v starej zástavbe, vymeníme stupačky, elektroinštaláciu v spoločných priestoroch a prebehne aj ich maľovanie.
Mnohé práce zrealizujú Mestské služby ako správca bytov. Postupne sa nám darí vyprázdňovať aj bytový dom na Bernolákovej 1515. Byty sú v nevyhovujúcom stave. Hľadáme možnosti financovania rekonštrukcie bytového domu.
V bytovej politike sme urobili poriadok. Netrpíme nezákonné prenajímanie bytov, ani neplatičov. Každý nájomca má v byte trvalý pobyt. Ani toto nebolo v minulosti úplne samozrejmé.
Na webe mesta sme zverejnili evidenciu žiadateľov pre vyššiu kontrolu zo strany verejnosti.
Pripravujeme projekt na rekonštrukciu niektorých budov, kde vzniknú byty. Plánujeme aj výstavbu nových, aby sme vytvorili priestor mladým rodinám.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Topoľčany on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *