V noci z piatka na sobotu sprejazdnilo konzorcium D4R7 poslednú vetvu mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy, tzv. rondel, od R7 …

V noci z piatka na sobotu sprejazdnilo konzorcium D4R7 poslednú vetvu mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy, tzv. rondel, od R7 a Slovnaftskej na Prístavnú ulicu. Toto obojsmerné prepojenie sa nachádza v úplne novej polohe, ktorá je znázornená v schéme, čiže neprechádza priamo cez priestor pôvodnej križovatky.

Sprejazdnením tejto vetvy sa ukončili práce na prestavbe tohto dôležitého dopravného uzla v rámci projektu D4R7, ktoré prebiehali od februára 2019. Spustením nového úseku R7 a postupným otváraním jednotlivých prestavaných vetiev križovatky počas posledného roka sa odľahčovala najmä doprava v smere z Dunajskej stredy cez Podunajské biskupice, Vrakuňu, Ružinov, ale aj v ďalších smeroch, vrátane Petržalky, ktoré boli počas posledných 3 rokov postihnuté dopravnými uzáverami v rámci prác D4R7. Novovybudované mimoúrovňové riešenie umožňuje oveľa plynulejší prejazd týmto mimoriadne frekventovaným dopravným uzlom, oproti pôvodnému stavu cez rondel, ktorý bol zároveň rizikovým miestom pre dopravné nehody. Posledná otvorená vetva by mala ešte o niečo odľahčiť aj križovatku Bajkalská-Prievozská, najmä v rannej dopravnej špičke.

Počas roku 2022 začneme s opravou Gagarinovej ulice, ktorá bola mimoriadne zaťažená ako obchádzková trasa z dôvodu prebiehajúcich prác na mimoúrovňovej križovatke Prievoz. O začatí prác budeme vopred informovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *