Slovenská národná strana v súvislosti s prichádzajúcim sviatkom 17. novembra si pripomenie v ten deň o 14:00 výročie novembrovýc…

Slovenská národná strana v súvislosti s prichádzajúcim sviatkom 17. novembra si pripomenie v ten deň o 14:00 výročie novembrových udalosti z roku 1989 položením venca pri stožiari pred Národnou radou Slovenskej republiky.

Pred dvoma rokmi sme slávnostne vztýčili najväčšiu slovenskú zástavu o rozmeroch 6×9 metrov pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky. Stožiar bol venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie ako aj 75. výročiu Slovenského národného povstania.

Nikdy sme si nemysleli, že dva roky po tejto udalosti budeme svedkami takého porušovania základných ľudských práv a slobôd. Doba na Slovensku je zlá a 17. november je tým najlepším dňom na pripomenutie si útlaku, ktorý dnes zažívame. Súčasne Slovenská národná strana vyjadruje plnú podporu akademickej obci, ktorá musí ako v časoch najtvrdšieho prenasledovania bojovať o zachovanie akademických slobôd. Vyzývame ministra Gröhlinga, aby zastavil svoju iniciatívu zmeny vysokoškolského zákona. Je nám ľúto, že študenti 16. novembra 2021 musia bojovať za zachovanie základných akademických slobôd.

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *