Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby zastabilizovala nárast cien potravín. SNS vyzýva vládu, aby zaviedla zdanenie obcho…

Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby zastabilizovala nárast cien potravín.

SNS vyzýva vládu, aby zaviedla zdanenie obchodných reťazcov tak, ako to strana urobila v minulom volebnom období. Môže to byť cesta ako získať financie a urobiť poriadok s monopolmi. Na zvyšovanie doplácajú hlavne dôchodcovia a rodiny žijúce na hranici životného minima. Ale aj všetci ostatní občania našej republiky.

Zvýšenie dôchodkov od tejto vlády nepokryje ani len tie základné ceny potravín. V minulom roku zdraželi niektoré druhy potravín nie o jeden – dva centy, ale o desiatky centov, čo sa odzrkadlilo na celkovej cene za nákup. Slovenské domácnosti dávajú na potraviny až 19,4 % svojho celkového príjmu a najviac minú na bývanie a energie – až 30,7 %. V rámci EÚ tak patríme medzi krajiny, ktoré míňajú na tieto segmenty najviac svojich finančných prostriedkov. Podľa analytikov by mohol rast cien dosiahnuť svoje maximum okolo apríla: 6,0 – 6,5 %. To bude znamenať najvyššiu infláciu od roku 2004.

Táto vláda, ktorá má k dispozícii najväčší balík peňazí v histórii, ich investuje do sektorov, ktoré nie sú pre domácnosti životne dôležité tak, ako bývanie a potraviny. Skrývajú sa za pandémiu, ale z toho slovenské rodiny nákup v potravinách nezaplatia.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *