STRETNUTIE S NOVÝM VEDENÍM HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY VO VYSOKÝCH TATRÁCH Štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner u…

STRETNUTIE S NOVÝM VEDENÍM HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner uviedol v utorok v Starom Smokovci do funkcie nového riaditeľa Horská záchranná služba Mareka Biskupiča. Horskej záchrannej službe zaželal pod novým vedením veľa úspechov. Riaditeľ HZS na stretnutí predstavil koncepciu rozvoja horskej záchrany na Slovensku.

✅ Prioritou je ďalšie skvalitňovanie záchrannej a pátracej činnosti prostredníctvom zavádzania technologických noviniek, ako sú napríklad zariadenia na lokalizáciu mobilných telefónov.

✅ Pokračovať sa bude v rozbehnutých projektoch modernizácie siete meteorologických staníc a vysielačkovej komunikačnej siete.

✅ Pripravuje sa optimalizácia fungovania HZS vzhľadom na úrazovosť a zásahovosť v jednotlivých oblastných strediskách.

✅ Horská záchranná služba chce ďalej rozvíjať spoluprácu so zložkami integrovaného záchranného systému pri poskytovaní pomoci ľuďom v tiesni, a to aj mimo horských oblastí. Dôraz sa bude klásť aj na medzinárodnú spoluprácu, keďže viaceré horské oblasti sú v hraničnom pásme.

Na stretnutí sa zúčastnili náčelníci oblastných stredísk HZS a nový riaditeľ Stredisko lavínovej prevencie Filip Kyzek, ktorý nastúpil do vedenia strediska po Marekovi Biskupičovi.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *